fbpx
ai-generated-7729383_640

Účinky minerálních kamenů

Existuje rozsáhlá paleta pozitivních účinků, které jsou kamenům připisovány. Já osobně mám tyto příběhy a pověsti kolem nich moc ráda, nicméně je důležité si uvědomit, že jsme my sami tvůrci a scenáristé našich vlastních životů. Nespoléhejme na sílu minerálů, ale především na sebe samé, na své tělo. Je důležité pečovat o naše fyzické i duševní zdraví tak, jak nejlépe umíme. Pro mě jsou minerální kameny s jejich blahodárnými účinky spíše sekundární pomůckou pro psychickou a duchovní podporu.

Meditační japa mála

Japa Mála, Mala, nebo také Thengwa – je tradiční pomůcka k odříkávání manter při meditacích. Podobá se křesťanským růžencům, ale je používána zejména v buddhismu a hinduismu.

Starodávná pomůcka vznikla za účelem udržet mysl soustředěnou a čistou od myšlenek.

Kameny podle znamení zvěrokruhu

Často se mě na trzích ptáte, jaké minerály se hodí k vašemu znamení, osobně vždy doporučuji „řiďte se sami sebou, svou intuicí, aktuální náladou a rozpoložením„. Vyberte si zkrátka kámen, který se vám zrovna v tu danou chvíli líbí, padne vám do oka, který je vám sympatický barvou, barevnou kombinací nebo třeba strukturou…

Jak správně zvolit velikost náramku

Aby náramek správně padl, je nutné zvolit vhodnou velikost.
Nejdříve je nutné, změřit si obvod zápěstí. Měření lze provést za pomocí proužku papíru nebo kousku provázku, který natěsno obtočíte kolem vašeho zápěstí. Ne tak, aby to škrtilo, pouze aby se papírek či provázek dotýkal kůže okolo dokola…

Co je to rudraksha?

Semeno Rudraksha se používá jako modlitební korálek v hinduismu, zejména v Buddhismu. Zralé plody ukrývající semena jsou sytě modré a někdy se jim říká borůvkové korálky. 

Semena jsou spojována s hinduistickým bohem Šivou a běžně se nosí pro ochranu a pro odříkávání manter…

Přejít nahoru